Ceyplast Plastik Ambalaj Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

PE NAYLON, PP JELATİN, RECYLED POŞET, Düz naylon, Baskılı naylon, Düz bantlı naylon,

KARGO POJET, TAKVİYELİ POŞET, Baskılı bantlı naylon, Askı delikli naylon, Askılı bantlı naylon, Kilitli- Sürgülü

Compostable

Ürün Kategorileri

Compostable

Yaşadığımız çevrenin sürdürülebilir olması için ürettiğimiz ve sonucunda tüketimi ile birlikte atık durumuna düşen malzemenin doğa ile uyumlu olması gerekmektedir. Doğa ile uyum doğanın içinde çözülebilen ve doğanın bize tekrar yaşamı sunmasıyla olur. Bu doğrultuda birçok alanda çevre dostu organik ürünler geliştirilmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. Firmamız iki yıldan beri onlardan biri olan Compostable poşet olarak bilinen bu grupta şeker pancarı ve mısır nişastasından (yenilebilir poşet) poşet üretimi yapmaktadır. Compostable poşetler 180 günde çözünebilen ve toprağa dönüşebilen poşetlerdir. Kullanım ömrünü  tamamladıktan sonra çevre kirliliğini önler ve geride zararlı madde bırakmaz.

PLA:  Kompostlanabilir özellikte polilaktik asit bazlı kompozit bir malzemedir.  Bileşenin ana polimeri olan poliloktik asit, şeker kamışı, şeker pancarı gibi şeker ithal eden bitkilerin fermentasyonundan elde edilen loktik asitin polimerizasyonu sonucunda elde edilmektedir. Dönüştürebilme özelliğine göre iki farklı gruba ayrılmaktadır. Home ve endüstriyel compostable olarak istenilen özellikte üretilebilir. Puslu görünür ve yumuşak pudralı hissi veren bir poşettir. Organik tekstil üretimi yapan firmaların son zamanlarda en çok talep ettiği poşettir. 

Compostable; Mısır, Şekerpancarı (180gün)     

MISIR NİŞASTASI:  Compostable ürün gurubunda bir diğer ürünümüzde yine yenilebilir poşet olarak mısır nişastasından ürettiğimiz poşettir. Pla ya göre daha sarımtırak bir renge sahiptir. Poşetlerde çok hafif nişasta kokusu olabilmektedir.