Ceyplast Plastik Ambalaj Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

PE NAYLON, PP JELATİN, RECYLED POŞET, Düz naylon, Baskılı naylon, Düz bantlı naylon,

KARGO POJET, TAKVİYELİ POŞET, Baskılı bantlı naylon, Askı delikli naylon, Askılı bantlı naylon, Kilitli- Sürgülü

Biodegrable

Ürün Kategorileri

Biodegrable

Biodegrable; EPİ(12-18ay), D2W(18-24ay)

Doğadaki  mikroorganizmalar yardımı ile biyolojik olarak parçalandıktan sonra CO2 ve su gibi temel maddelere dönüşerek doğadaki döngüye katılabilen poşettir.
Plastik tüketimi, plastiğin dayanıklılığı, birçok kullanım alanının olması, ucuz maliyeti ile üretimi ve tüketiminin rahat olması dolayısıyla her geçen gün artmaktadır. Plastiğin doğaya kalıcı zarar vermemesi ve daha hızlı çözülmesi için bazı yardımcı bileşenler kullanılmaktadır. 
Firmamız EPİ ve D2W bileşenlerinden oluşan plastik poşet üretimi gerçekleştirmektedir. TDPA katkı maddeleri ile plastiklerin doğada çözünerek yok olmasını sağlanabilir.

EPİ; Epi  Firması  plastiklerin polimer  yapılarını  bozarak  doğada kaybolmalarını sağlayan  katkılar üretir. 30 dan  fazla patenti  alınmış  katkı  ürünlerine  sahip  olup dünyada bu  konuda  lider  bir  firmadır. Epi  katkılarını bizimde sahip olduğumuz sadece Epi  tarafından lisans  verilen üreticiler kullanabilmektedir.
Bio-çözünme (Oxo-biodegradation) denilen plastiklerin  doğada  kaybolmaları 2 fazda gerçekleşmektedir;

1. faz  (kimyasal veya abiyotik) degradasyon  (plastik-oksijen ile reaksiyonu) plastigin polimer yapısı bozularak,mikroorganizmalar için besin haline gelir.
Bu reaksiyon ısı(toprak ısısı,uv ışınları(ör:güneş ışınları) ve mekanik etkenler (ör:rüzgar).
2. faz olan  bio degradable (biyolojik çözünüm)  ;besin özelliği kazanan yapının topraktaki bakteri ve mikroorganizmalar tarafından yenilerek yok edilmesi ile  gerçekleşmektedir.

D2W: Doğada bozulmayan uzun süre kalabilen polietilen plastik poşetler olan D2W oxo bio çözünür katkı ilave edilip üretildiğinde 18-24 arasında veya üreticinin belirleyeceği zaman diliminde bozulmaya başlar ve hiçbir toksin atık bırakmadan su, co2 ve d2w poşetler geriye petro polimer atık bırakmaz. Hiçbir toksin atık bırakmaz ve tüm standartlara uygundur. Ağır metalleri ihtiva eden metan gazı salınımı yapmaz ve tayin edilen ömür içerisinde geri dönüştürülebilir. D2W poşetler ufak bir maliyetle çevre korumasında büyük değerler yaratır.